Генеральний прокурор провела міжвідомчу нараду щодо створення Концепції розвитку кримінальної юстиції та системи органів правопорядку (ФОТО)
06.07.2021

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова провела міжвідомчу нараду з керівництвом Офісу Президента України, Ради національної безпеки та оборони України, Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань та Державної фіскальної служби. У ході зустрічі обговорили створення Концепції розвитку кримінальної юстиції та системи органів правопорядку.

«Концепція має бути візіонерською, вона має закласти основу законодавчої бази за якою усім нам працювати у майбутньому. Цією концепцією ми визначимо дороговкази та вектори розвитку системи на найближчі 10 років», - наголосила Ірина Венедіктова.

Офіс Генерального прокурора представив колегам свої напрацювання до Концепції, розроблені спільно з Радою національної безпеки та оборони України, міжнародними експертами та представниками громадськості.

Попередня Концепція реформування кримінальної юстиції України була затверджена ще у 2008 році і її імплементація була досить успішною, проте умови сьогодення вимагають змін.

 «Подальший розвиток кримінальної юстиції та системи органів правопорядку потребує концептуального бачення з урахуванням нових реалій. За 13 років в країні змінилися криміногенна ситуація, структура злочинності, зростають кіберзагрози, триває конфлікт на Сході України та окупація частини територій. Тому ми маємо модернізувати підходи, напрацювати зміни до кримінально-процесуального законодавства, орієнтуватись на превенцію злочинів, швидке і ефективне розслідування та судовий розгляд», - резюмувала Генпрокурор.

У ході обговорення присутні поділилися своїм баченням щодо розробки та втілення концепції та домовилися про створення спільної робочої групи, яка напрацює консолідоване бачення розвитку кримінальної юстиції та системи органів правопорядку в Україні.

Учасники наради висловили думку, що в основу Концепції необхідно закласти показники, за якими буде вимірюватися ефективність її імплементації.

У рамках напрацювання документу Офіс Генерального прокурора ініціював проведення соціологічного дослідження рівня та стану злочинності в Україні, підготовка до якого наразі триває.

кількість переглядів: 1156