Розтрата 17 млн грн коштів заповідника «Переяслав» - судитимуть директора та його спільників
23.06.2021

За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно учасників організованої злочинної групи за фактами розтрати чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, в особливо великих розмірах, складання та видачі завідомо підроблених офіційних документів, зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги, та службового підроблення (ч. 5 ст. 191, ч. ч. 2, 4 ст. 358, ч.ч. 1, 3 ст. 365-2, ч. 1 ст. 366 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2018 році генеральний директор Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» разом зі спільниками розтратили державне майно - бюджетні кошти, що виділялися заповіднику Міністерством культури України.

З цією метою вони розробили поетапний план, що полягав у придбанні за понад 19 млн грн фактично непотрібної адміністративної будівлі у Переяславі на Київщині, реальна вартість якої становила 2,5 млн грн, власницею якої була одна з учасниць групи.  

При цьому за допомогою ще одного спільника – оцінювача учасники групи виготовили та використали підроблені звіти про оцінку майна із завищеною вартістю предмету оцінки, забезпечили і провели процедури самої закупівлі цього майна за державні кошти та уклали ряд цивільно-правових договорів. Внаслідок таких дій державі завдано шкоду на суму 17 млн грн.

Досудове розслідування та оперативний супровід здійснювалися  Головним управлінням СБУ в м. Києві та Київській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 410