Заволодіння понад 400 тис грн жертви рейдерського захоплення - підозрюють адвоката (ФОТО)
18.06.2021

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури затримано та повідомлено про підозру адвокату за фактом шахрайського заволодіння грошовими коштами клієнта у великих розмірах за попередньою змовою групою осіб під виглядом надання правової допомоги (ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 190 КК України).

За даними слідства, навесні 2021 року представник деревообробної компанії звернувся до одного зі столичних адвокатських об’єднань за допомогою, оскільки протягом тривалого часу не міг отримати від Колегії Міністерства юстиції України відповідь про результати розгляду скарг на дії приватного нотаріуса щодо незаконного заволодіння об’єктами нерухомості його підприємства.

Отримавши від представника підприємства оплату своїх послух за договором, адвокат став вимагати додаткову плату нібито за пришвидшення та позитивний розгляд Колегією скарги на дії приватного нотаріуса, не маючи при цьому жодних фактичних можливостей та наміру виконувати ці дії. Вступивши у змову із невстановленими особами із числа членів Колегії Мінюсту, адвокат дізнався, що скаргу будуть розглядати повторно, однак маючи на меті шахрайське заволодіння коштами, повідомив клієнту, що вирішити питання про повернення скарги на новий розгляд можна шляхом надання грошової винагороди.

Згодом, будучи поінформованим про те, що Колегія Мінюсту збирається задоволити скаргу підприємця, адвокат повідомив потерпілому, що за 10 тис доларів США здійснить вплив на членів комісії для позитивного вирішення скарги.

У ході контролю за вчиненням злочину правоохоронці затримали адвоката одразу після одержання від підприємця 10 тис доларів США.

Загалом шляхом зловживання довірою, діючи поза межами виконання законним шляхом умов раніше укладених договорів про надання правової допомоги, адвокат заволодів грошовими коштами підприємця на загальну суму понад 400 тис грн.

Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.

Також, з метою встановлення необхідних для слідства відомостей відбулася виїмка документів у приміщенні Офісу протидії рейдерству Міністерства юстиції України.

Викриття злочинної діяльності здійснювалося прокурорами спільно зі слідчими територіального управління ДБР, розташованого у м. Києві.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

кількість переглядів: 1294