Кібератаки на корейські компанії та американські університети зі збитками у півмільярда доларів США – викрито групу хакерів
16.06.2021

У ході міжнародної спецоперації, проведеної за сприяння і координації Інтерполу (IGCI) спільно з правоохоронцями Республіки Корея та США, прокурори Офісу Генерального прокурора, працівниками Департаменту кіберполіції та слідчими Головного слідчого управлінням Національної поліції України викрили хакерське угруповання, яке здійснювало розповсюдження вірусу-шифрувальника та спричинило іноземним компаніям збитки на загальну суму близько півмільярда доларів США (ч. 2 ст. 361, ч. 2 ст. 209 КК України).

За даними слідства, група осіб, яка діє в Україні, атакувала у 2019 році вірусом-шифрувальником “Clop” чотири корейські компанії. В результаті було заблоковано 810 внутрішніх серверів та персональних комп’ютерів працівників.

У 2021 році угруповання здійснило атаку та зашифрувало персональні дані співробітників і фінансові звіти Медичної школи університету Стенфорда, Університету Меріленду та Університету Каліфорнії у Сполучених Штатах Америки.

За дешифровку інформації хакери отримували «викуп» у криптовалюті, а в разі несплати, погрожували оприлюднити конфіденційні дані потерпілих.

Під час 24 обшуків в Києві та області за місцями проживання шести членів групи правоохоронці виявили та вилучили комп’ютерну техніку, 8 автомобілів,   близько 58 тис доларів США, 3000 Євро, понад 1,5 млн гривень готівки, а також документацію із доказами протиправної діяльності.

Наразі тривають слідчі та інші процесуальні дії спрямовані на притягнення до відповідальності осіб, причетних до протиправної діяльності.

 

 

 

 

кількість переглядів: 735