Мільйон гривень відкату на закупівлі медичних масок – судитимуть двох посадовців ЗСУ та експосадовця Держенергонагляду
15.06.2021

За процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Офісу Генерального прокурора до суду скеровано обвинувальний акт стосовно начальника управління медичного постачання Командування Медичних Сил ЗСУ та командира медичної роти однієї з бригад ЗСУ за фактом одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України), а також колишнього посадовця Державної інспекції енергетичного нагляду за фактами одержання неправомірної вигоди і зловживання впливом (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 28,  ч. 2 ст. 369-2 КК України).

Розслідуванням встановлено, що начальник управління медичного постачання Командування Медичних Сил ЗСУ разом з командиром медичної роти та посадовцем Держенергонагляду, залучивши  цивільну особу в якості пособника, одержали від одного з підприємців 500 тис грн неправомірної вигоди. За вказану винагороду начальник управління  обіцяв сприяти укладенню Міністерством оборони договору з визначеною ним юридичною особою на закупівлю 1 млн 250 тис штук одноразових медичних масок загальною вартістю понад 8,1 млн грн. Крім цього, він мав забезпечити прийняття товару за відсутності необхідних документів, а також повну оплату його вартості, незважаючи на виявлені контролюючим органом порушення та недотримання контрагентом умов договору щодо своєчасності строків поставки.

Також дві цивільні особи отримали від цього ж підприємця для себе неправомірну вигоду у розмірі 498 тис грн за вплив на прийняття рішень командуванням Медичних сил ЗСУ.

Стосовно цивільної особи, залученої до вчинення злочину в якості пособника, винесено вирок суду, який вже набрав законної сили,

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими Головного слідчого управління ДБР за оперативного супроводу оперативних співробітників Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

 

кількість переглядів: 718