Реставрація будинку Сікорського у Києві – прокуратура врятувала пам’ятку національного значення (ФОТО)
03.06.2021

Окружний адміністративний суд м. Києва задовольнив позов Офісу Генерального прокурора про зобов’язання укласти охоронний договір та привести до належного стану пам’ятку національного значення – будинок всесвітньо відомого авіаконструктора І. Сікорського по вул. Ярославів Вал у м. Києві. Міністерство оборони України та ДП «Готель «Козацький» зобов’язано здійснити консерваційні та реставраційні роботи.

Прокурори встановили, що балансоутримувач будинку ДП «Готель «Козацький» та орган управління Міністерство оборони України уже більше 20 років не вживають заходів щодо збереження ввіреного їм державного майна на виконання вимог пам’яткоохоронного законодавства. Сьогодні об’єкт перебуває у занедбаному стані, без захисту та укладеного охоронного договору, під загрозою остаточного руйнування та знищення.

Будівля є об’єктом культурної спадщини та становить виняткову історичну цінність, оскільки у ній мешкав І. Сікорський – автор перших у світовій практиці авіабудування багатомоторних літаків і гелікоптерів, людина, що входить до переліку діячів, які своїми винаходами найбільше допомогли людству.

Виконання рішення суду перебуває на контролі Офісу Генерального прокурора.

 

кількість переглядів: 973