Викрито схему ухилення від сплати податків на майже 20 млн грн на реалізації керамічної плитки з Італії (ФОТО)
14.05.2021

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора слідчими слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області викрито схему ухилення від сплати податків під час реалізації імпортованої керамічної плитки з Італії (ч. 3 ст. 212 КК України).

За даними слідства, службові особи підприємств-імпортерів, шляхом внесення завідомо неправдивих відомостей до митних документів, ввозили на територію України керамічну плитку з Італії за заниженими цінами. Встановлено, що ціни на імпортовану продукцію занижувалися не менше ніж у 10-15 разів. За період 2020-2021 років було здійснено близько 185 митних оформлень, орієнтовна сума імпортних операцій склала понад 150 млн грн.

Реалізовуючи керамічну плитку без відображення реальних обсягів по бухгалтерському обліку за готівковий рахунок фізичним особам-підприємцям, вони ухилилися від сплати митних та інших обов’язкових платежів на майже 20 млн грн.

За результатами проведених санкціонованих обшуків офісних та складських приміщень вилучено ввезену керамічну плитку вартістю понад 10 млн грн, комп’ютерну техніку, чорнові документи, що підтверджують тіньовий рух товару, печатки підконтрольних суб’єктів господарювання та майже 4 млн грн готівки.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 825