11 тис доларів США за операцію на серці – на хабарі викрито заввідділенням кардіохірургії на Одещині (ФОТО)
12.05.2021

За процесуального керівництва прокурорів Одеської обласної прокуратури викрито під час одержання 11 тис дол США неправомірної вигоди завідуючого відділенням кардіохірургії однієї з комунальних медичних установ Одеси (ч. 3 ст. 368 КК України).

За даними слідства, лікар вимагав та одержав хабар від пацієнта лікарні за проведення операції на серці з протезування висхідного відділу аорти.

Крім того, слідство вважає, що працівники медичного закладу систематично отримували гроші від громадян, які проходять лікування або потребують іншої медичної допомоги. Медики, використовуючи своє посадове становище, організували механізм поборів із пацієнтів, які готуються до важких операцій на серці. Проведення таких операцій вони оцінювали від 80 до 400 тис грн, в залежності від їх складності та стану хворих.

Варто зазначити, що такого роду операції за законодавством України повинні проводитися безкоштовно, придбання протезів, клапанів шунтів тощо здійснюються за бюджетні кошти.

Наразі вирішуються питання щодо оголошення викритій посадовій особі про підозру, обрання запобіжного заходу та відсторонення від займаної посади.

Операцію з викриття проведено прокурорами спільно зі слідчими слідчого управління Головного управління Нацполіції в Одеській області за оперативного супроводу співробітників Управління СБУ в Одеській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 706