Держзрада та розграбування національних ресурсів у Криму - Генпрокурором повідомлено про підозру двом народним депутатам
11.05.2021

Генеральним прокурором повідомлено про підозру народним депутатам України, до яких на підставі рішення Ради національної безпеки і оборони застосовано санкції. Вони підозрюються у вчиненні державної зради та незакінченому замаху на розграбування національних цінностей на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст. 28, ч.1 ст.111, ч.2 ст.28, ч.3 ст. 15, ч.1 ст. 438 КК України).

Про це заявили на брифінгу Генеральний прокурор Ірина Венедіктова та Голова Служби безпеки України Іван Баканов.

У 2014 році Російська Федерація окупувала півострів Крим та в порушення Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни здійснює незаконне широкомасштабне привласнення власності, зокрема надр та природних ресурсів континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони, які відповідно до норм міжнародного права, Конституції та законів України, є об’єктами права власності українського народу.

За даними слідства, підозрювані для сприяння країні-агресору в розграбуванні національних цінностей на окупованій території, у 2015 році передали РФ документальну базу родовища «Глибока», розташованого у прикерченському шельфі Чорного моря у виключній (морській) економічні зоні України. Без цих документів та інших вчинених ними та їх спільниками дій, на переконання спеціалістів, процес підготовки та розробки родовища окупаційною владою РФ зайняв би роки та потребував би значних матеріальних ресурсів. Ресурси цього родовища у грошовому еквіваленті складають понад 38 мільярдів гривень.

Спецдозвіл на користування надрами родовища «Глибока» ще в 2012 році отримало українське товариство з обмеженою відповідальністю «Нові проекти». Керівництво цим ТОВ через афілійованих осіб здійснює один із нинішніх народних депутатів. До процесу незаконної перереєстрації юридичної особи в РФ він залучив іншого народного депутата, який фактично є підпорядкованою йому особою, та посадових осіб Уряду Російської Федерації.

Таким чином на тимчасово окупованій території, відповідно до російського законодавства було створено «правонаступника» зареєстрованого в Україні підприємства «Нові проекти» (Україна) – ООО «Новые проекты» (РФ), в тому числі, щоб сплачувати податки в РФ.

Після перереєстрації, на підставі уже наявних українських дозволів та готових технічних документів, товариство «Новые проекты» Розпорядженням Уряду РФ отримало так звану «ліцензію» на геологічне вивчення надр, розвідку та видобуток вуглеводної сировини до 2046 року.

Крім цього, підозрювані допомагали іноземній державі у підривній діяльності проти України шляхом ведення інформаційної війни. У 2020 році народні депутати брали участь в доопрацюванні розробленої органами РФ програми «Проект «Промінь», метою якої є здобуття можливості керувати подіями в Україні. Проект був спрямований на формування мережі агентів впливу, лояльного до Російської Федерації прошарку населення, просування та лобіювання в Україні політичних, геоекономічних та інших інтересів РФ, прийняття вигідних для РФ управлінських, економічних, політичних рішень.

Один із народних депутатів, згідно відведеної йому ролі пособника вчинення злочину, виконував вказівки та доручення іншого, зокрема, щодо систематичного спілкування з представниками РФ та здійснення обміну інформацією.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому у 2021 році, триває та здійснюється слідчими Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1111