Викрито схему підроблення результатів ПЛР-тестів на COVID-19 із внесенням недостовірних даних у додаток «Дій вдома»
30.04.2021

За процесуального керівництва Дніпровської окружної прокуратури міста Києва викрито схему підроблення результатів ПЛР-тестів на COVID-19 (ч. 1 ст. 366 КК України).

За даними слідства, група осіб, вступивши у змову з персоналом кількох приватних медичних закладів, підробляла результати тестів із внесенням недостовірної інформації у додаток «Дій вдома».

Встановлено, що організатори схеми розмістили рекламу на онлайн-ресурсах про організацію видачі термінових довідок із негативними результатами тестів на коронавірусну хворобу. Така «послуга» пропонувалась громадянам України, які повернулись з-за кордону для ухилення від обов’язкової 14-денної самоізоляції. Її вартість коливалася до 1 тис грн залежно від терміновості видачі довідки.

Під час проведення досудового розслідування задокументовано виготовлення підроблених довідок про результати проведення ПЛР-тестів у чотирьох київських приватних лабораторіях однієї комерційної структури. Попередньо встановлено кілька сотень громадян, які здавали тести у цих клініках. Також зафіксовано, що персонал лабораторій вносив сфальсифіковані дані до мобільного додатку «Дій вдома».

В межах слідства проведено обшуки, у ході яких вилучено документи та інші речові докази. Слідчі дії тривають.

Викрито схему підроблення результатів тестів прокурорами спільно з управлінням поліції ГУ Нацполіції в м. Києві спільно з СБУ.

Примітка, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 579