Розкрадання активів банку «АРКАДА» на 72 млн грн – завершено досудове розслідування
22.04.2021

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури завершено досудове розслідування стосовно ексголови правління АТ АКБ «АРКАДА» та 8 інших осіб за фактом привласнення грошових коштів фондів фінансування будівництва у сумі 72 млн грн ( ч. 5 ст. 191 та ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України).

Розслідуванням встановлено, що підозрюваний, будучи Головою правління банку, разом зі своїми спільниками розробив та реалізував схему привласнення грошових коштів фондів фінансування будівництва житлових комплексів «Еврика» та «Патріотика», управителем яких є банк.

Шляхом видачі кредиту та подальшого проведення операцій з використанням суб’єктів господарювання, які не пов’язані з АТ АКБ «АРКАДА» та підконтрольні безпосередньо підозрюваному, з фондів фінансування будівництва було виведено 50 млн грн. За аналогічною схемою під виглядом кредитування товариства під заставу неіснуючого майна із активів банку виведено ще 22 млн грн.

Такими діями учасники організованої групи за сприяння пособників заподіяли АТ АКБ «АРКАДА» 72 млн грн шкоди.

Наразі слідство завершено. Підозрюваним та їх захисникам відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення. Після цього обвинувальний акт буде скеровано до суду для розгляду по суті.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося співробітниками слідчого управління ГУ Нацполіції у м. Києві за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань в місті Києві ДСР Нацполіції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1057