Збут несертифікованих лікарських засобів онкологічної та репродуктивної групи - викрито групу осіб (ФОТО)
19.04.2021

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури викрито групу осіб, які організували постачання несертифікованих лікарських засобів контрабандним шляхом та здійснювали їх продаж без документального відображення обсягів реалізації та звітності (ч. 2 ст. 212 КК України).

За даними слідства, група осіб через Інтернет-магазини збувала ввезені з країн Південно-Східної Азії несертифіковані лікарські засоби онкологічної та репродуктивної групи, не відображаючи при цьому фінансові операції у бухгалтерському обліку та звітності. У такий спосіб вони ухилилися від сплати податків на суму понад 8 млн грн.

Також слідством встановлено, що ці лікарські засоби транспортувалися та зберігалися із порушенням встановлених санітарних норм, без дотримання температурного режиму, у зв’язку з чим вони можуть нести потенційну загрозу життю і здоров’ю споживачів.

У межах кримінального провадження проведено обшуки в офісних та складських приміщеннях, у ході яких вилучено понад 4,2 тис упаковок лікарських засобів на 6,5 млн грн, понад 66 тис доларів США, 65 тис грн, а також чорнові записи, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації та банківські картки.

Наразі слідчі дії тривають. Вживаються заходи щодо надання належної правової оцінки діянням вказаної групи осіб.

Викрито групу осіб прокурорами спільно з працівниками податкової міліції Головного управління ДФС у м. Києві за участі працівників Головного управління по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю СБУ, а також Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 518