Верховним Судом розірвано договір оренди землі вартістю 3,8 млн гри через несплату
19.04.2021

Верховним Судом підтримано позицію Офісу Генерального прокурора та розірвано договір оренди земельної ділянки вартістю понад 3,8 млн гри внаслідок систематичної несплати орендної плати.

Прокурори у суді довели наявність порушення державних інтересів. Встановлено, що Харківською районною державною адміністрацією у 2014 році з фізичною особою укладено договір оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею понад 43 га вартістю більше 3,8 млн грн строком на 50 років.

Надалі орендар створив фермерське господарство та почав використовувати земельну ділянку за цільовим призначенням.

Однак, починаючи з 2017 року, незважаючи на отриманий прибуток від використання земельної ділянки, фермерське господарство припинило виконувати договірні зобов’язання щодо сплати орендної плати.

З огляду на викладене прокурор звернувся до суду з позовом в інтересах Харківської районної державної адміністрації про розірвання договору оренди земельної ділянки.

Верховний Суд скасував незаконну постанову суду апеляційної інстанції про відмову в задоволенні позову та залишив у силі рішення суду першої інстанції про розірвання договору оренди земельної ділянки з недобросовісним орендарем.

кількість переглядів: 602