Накладено арешти ще на 12 літаків російської авіакомпанії, які порушили порядок в’їзду та виїзду з окупованого Кримського півострова
15.04.2021

Прокуратура АР Крим та м. Севастополя здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, порушення правил міжнародних польотів та державної зради (ч. 2 ст.332-1, ст. 334 та ч.1 ст.111 КК України).

В рамках досудового розслідування за клопотанням слідчого СБУ судом накладено арешт на 12 літаків російського авіаперевізника, які використовувалися для перевезення пасажирів до закритого Україною пункту пропуску «Сімферополь-авіа», що знаходиться на тимчасово окупованій території АР Крим. Одна з російських авіакомпаній з 2019 року незаконно використовувала літаки марок «Boeing» та «Airbus» для переправлення осіб через державний кордон України в порушення норм міжнародного та українського законодавства.

Здійснення перельотів іноземними авіакомпаніями на тимчасово окуповану територію АР Крим розглядається Україною як порушення норм міжнародного права, дії, що підривають суверенітет України, а також як порушення законодавства України, що тягне за собою кримінальну відповідальність авіаперевізників, операторів та капітанів повітряних суден.

Нагадаємо, що раніше у рамках цього кримінального провадження за клопотанням прокуратури автономії було накладено арешти на 199 повітряних суден, які здійснювали регулярні пасажирські авіаперевезення до окупованого півострова, порушуючи міжнародні правила польотів та законодавство України.

Також прокуратура звернулася до Укрбюро Інтерполу для внесення 109 раніше арештованих літаків-порушників до бази міжнародного розшуку.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється Головним управлінням СБУ в АР Крим.

кількість переглядів: 641