Офісом Генпрокурора повідомлено про підозру двом особам за жорстоке поводження з українськими військовими у «в’язницях» окупованої Донеччини
29.03.2021

Прокурорами Департаменту щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру двом громадянам України за порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, один з підозрюваних у квітні 2014 - лютому 2015 року, будучи охоронцем у «в’язниці», облаштованій окупаційною владою РФ в Донецькій області на базі регіонального Управління Служби безпеки України, вчиняв жорстоке поводження з українськими військовослужбовцями одного з батальйонів територіальної оборони. Він регулярно бив полонених, спричиняючи тілесні ушкодження, зокрема у вигляді переломів ребер. Метою катувань було отримання показань про начебто вчинення злочинів «ув’язненими».

Окрім того, встановлено, що другий підозрюваний організував у «в’язниці» так званої «ДНР», облаштованої на базі Ізолятора тимчасового тримання Сніжнянського міськвідділу Головного управління МВС України в Донецькій області, незаконне утримання військовослужбовців Національної гвардії та Збройних Сил України. Військовополонені утримувались в неналежних санітарно-гігієнічних умовах в приміщеннях з недостатньою кількістю спальних місць, без належного харчування.

Встановлено, що у цих «в’язницях ДНР» утримувалося понад 150 військовослужбовців.

Такі дії є порушенням ст.ст. 13, 17, 25, 29 Женевської Конвенції про поводження з військовополоненими 1949 року, що забороняє негуманне поводження з військовополоненими.

Загалом органами прокуратури встановлено, що на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей діяло понад 160 місць незаконного утримання, в яких упродовж 2014-2019 років утримувалося понад 1900 військовослужбовців.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється Головним слідчим управлінням СБУ.

кількість переглядів: 795