23 млн грн збитків через невигідні договори про обробіток землі – підозрюється керівник підприємства ДКВС (ФОТО)
30.03.2021

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру керівнику сільськогосподарського підприємства Державної кримінально-виконавчої служби України за фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

За даними слідства, у 2020 році керівник підприємства через несумлінне ставлення до своїх службових обов’язків уклав з приватним підприємством економічно невигідні договори про обробіток землі і купівлі-продажу врожаю кукурудзи та соняшнику. Підозрюваний не дотримався вимог законодавства щодо порядку укладення господарських договорів, підписавши контракти без погодження з органом управління – Міністерством юстиції України, а також всупереч положенням Господарського кодексу України. Внаслідок неналежного виконання службовою особою державного підприємства своїх обов'язків державі завдано понад 23 млн грн збитків.

У разі доведення вини, йому загрожує максимально до 5 років позбавлення волі без права обіймати певні посади строком до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Досудове розслідування проводять слідчі Головного слідчого управління Національної поліції України у співпраці з Головним управлінням по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1191