Привласнення 11 млн грн бюджетних коштів на будівництві казарм – судитимуть службовців Міноборони, керівників підприємств-підрядників та інженера технагляду (ФОТО)
29.03.2021

Прокурори Одеської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно трьох військових службових осіб Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України, двох директорів підприємств-підрядників та інженера технічного нагляду, підозрюваних у службовому підробленні, службовій недбалості та привласненні понад 11 млн грн бюджетних коштів (ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 367, ч. 5 ст. 191 КК України).

За даними слідства, що діючи у складі організованої злочинної групи, службовці управління, що виступало замовником будівельних робіт, та представники приватних підприємств-підрядників організували незаконну схему з привласнення бюджетних коштів, що виділялись на проведення підрядних будівельних робіт. Так, службові особи Міноборони підписували акти виконаних робіт та перераховували бюджетні кошти на підконтрольну комерційну структуру за фактично невиконані роботи із будівництва казарм поліпшеного планування у військовому містечку смт Чорноморське.

У свою чергу, інженер, будучи відповідальною особою за здійснення технагляду під час виконання робіт на зазначених об’єктах будівництва, не здійснив належний контроль відповідності обсягів, якості і вартості виконаних будівельно-монтажних робіт технічним умовам і стандартам, не перевірив відповідність фактичних витрат підрядної організації актам виконаних робіт та підписав одержані акти, які завірив відбитками власної печатки.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління ДБР, розташованого у Миколаєві, за оперативного супроводу співробітників Управління СБУ в Одеській області та працівників Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області ДСР Нацполіції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 764