Нарахування заробітної плати підставним особам зі збитками на 4,6 млн грн – судитимуть посадовицю Нацполіції
18.03.2021

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора затверджено та скеровано до Шевченківського райсуду м. Києва обвинувальний акт стосовно головного бухгалтера – начальника одного з управлінь ГУ Національної поліції в Київській області (раніше — ГУ МВС України в Київській області) за фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

За даними слідства, працівники управління, використовуючи підроблені документи, відкрили зарплатні карткові рахунки в одному з банків на 24 підставні особи, які не перебували у трудових відносинах з управлінням. Упродовж 6 років вони здійснювали нарахування і виплату заробітної плати, перераховуючи грошові кошти на їхні та власні рахунки.

Через службову недбалість головний бухгалтер упродовж тривалого часу не здійснювала контроль за діяльністю підлеглих працівників з питань нарахування та виплати заробітної плати, приймала до виконання підроблені платіжні відомості, безконтрольно погоджувала і підписувала їх, завіряючи печаткою установи, а також організовувала їх надходження для виконання в банк.

Внаслідок безпідставної виплати заробітної плати державі завдано понад 4,6 млн гривень збитків.

У разі доведення вини, службовій особі держустанови загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 686