Ратифікація «Харківських угод» – в адмінбудівлях органів державної влади проведено ряд обшуків
16.03.2021

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора слідчими СБУ та Державного бюро розслідувань проведено ряд обшуків в адміністративних будівлях органів державної влади, які були залучені до підготовки та ратифікації «Харківських угод» у квітні 2010 року. Зокрема, слідчі дії відбулися у приміщеннях Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства закордонних справ України, Ради національної безпеки і оборони України.

Обшуки проводилися в рамках розслідування кримінальних проваджень за фактами вчинення державної зради вищими посадовими особами держави, які в період 2008-2010 років вчинили умисні дії на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній безпеці України шляхом надання іноземній державі – Російській Федерації та її представнику – Президенту РФ Дмитру Медведєву допомоги у проведенні підривної діяльності проти України, а також захоплення державної влади, що призвело до втрати територіальної цілісності України, військової агресії з боку Російської Федерації та анексії півострова Крим (ч.1 ст.111, ч. 3 ст.109 КК України).

Під час проведення слідчих дій відшукані та вилучені документи, які підтверджують підготовку та ратифікацію так званих "Харківських угод" вищими посадовими особами держави в порушення вимог Конституції України та Закону України «Про міжнародні договори України», а також про обізнаність цих осіб щодо подальшого збільшення особового складу окремих військ та військової техніки Збройних Сил РФ на території України.

Відомості зазначені в цих документах будуть використані як докази у кримінальних провадженнях.

кількість переглядів: 1109