Справи Майдану: Суд дозволив проведення спеціального досудового розслідування щодо двох колишніх «беркутівців»
12.03.2021

За участі прокурорів Офісу Генерального прокурора Печерським районним судом міста Києва задоволено клопотання слідчого Державного бюро розслідувань про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування щодо двох колишніх співробітників полку «Беркут». Наразі підозрювані переховуються від органів слідства та суду, а зазначене рішення надасть право стороні обвинувачення на проведення досудового розслідування за їх відсутності (in absentia).

Колишні правоохоронці підозрюються у перевищенні влади та службових повноважень за попередньою змовою групою осіб спільно з іншими співробітниками полку «Беркут» та Управління боротьби з незаконним обігом наркотиків ГУ МВС України в м. Києві за пособництва «тітушок» при затриманні 23 січня 2014 року активістів громадського руху «Автомайдан» в м. Києві на вул. Щорса, а також перехресті Кріпосного провулку та вул. Михайла Грушевського, спричиненні їм тілесних ушкоджень, пошкодженні їхніх автомобілів, доставленні затриманих до районних управлінь міліції, складенні завідомо неправдивих офіційних документів – рапортів, та наданні завідомо неправдивих показань у якості свідків (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 365; ч. 1 ст. 366; ч. 2 ст. 384 КК України).

На підставі завідомо неправдивих показань «беркутівців» слідчими райуправління ГУ МВС України в м. Києві в порядку ст. 208 КПК України були затримані 9 активістів. Їм повідомлено про підозру у вчиненні хуліганства. Згодом слідчими суддями Дарницького та Оболонського районних судів м. Києва до затриманих було застосовано запобіжні заходи – тримання під вартою.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 837