Справи Майдану: Ще одному колишньому судді райсуду Києва повідомлено про підозру за позбавлення прав автомайданців
12.02.2021

Прокурорами Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру за незаконне перешкоджання проведенню мітингів і демонстрацій, вчинене службовою особою, колишньому судді одного з районних судів м. Києва (ст. 340 КК України).

За даними слідства, 23 січня 2014 року, з метою перешкоджання проведенню мітингів і демонстрацій, за відсутності доказів та обставин, що обтяжують відповідальність, суддя притягнув до адміністративної відповідальності учасників автомайдану за фактом невиконання водіями вимог про зупинку.

Мова йде про двох учасників колони транспортних засобів, що 29 грудня 2013 року рухалася від вул. Хрещатик м. Києва до резиденції «Межигір’я» колишнього Президента України. Їм було призначено найбільш суворий з можливих за дане правопорушення вид адміністративного стягнення – позбавлення права керування транспортним засобом.

У подальшому апеляційним судом провадження були закриті, а суддя рішенням Вищої ради правосуддя звільнений з посади.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими ДБР.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1033