Незаконне поводження з радіоактивним металобрухтом зі збитками майже 3 млн грн – судитимуть екскерівника ЧАЕС та директора одного з ТОВ (ФОТО)
29.01.2021

Київською обласною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишнього керівника Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська атомна електростанція» та директора одного із товариств з обмеженою відповідальністю за фактом незаконного поводження з радіоактивними матеріалами (ч.3 ст.265 КК України).

Розслідуванням встановлено, що у липні 2019 року, працюючи на посаді керівника Чорнобильської АЕС, він оголосив аукціон на продаж понад 500 тонн радіаційно забрудненого державного металобрухту, попередньо оцінивши його в 1 тис грн за тонну, що є суттєво заниженою початковою вартістю. Відповідно до висновку судово-економічної експертизи, державі завдано матеріальної шкоди на понад 2,75 млн грн.

Крім того, однією із найважливіших вимог до учасників аукціону була наявність спеціального дозволу Державного агентства України з управління зоною відчуження на право проведення діяльності в межах зони відчуження.

Переможцем закупівлі стало ТОВ, яке не мало необхідних ліцензій та дозвільних документів. Товариство мало лише підписану у березні 2019 року з АЕС угоду, яка дає змогу товариству проводити на території ЧАЕС безкоштовне випробовування із дезактивації радіоактивно забрудненого металобрухту лазерними технологіями. У вказаного товариства відсутні жодні виробничі потужності, лазерні установки і технології, необхідний кваліфікований персонал та місця для проведення заявлених випробувань зі знезараження металобрухту. Крім того, документів, передбачених законодавством для роботи з такою категорією небезпечних матеріалів у ТОВ також не було.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Києві за оперативного супроводу Департаменту забезпечення діяльності, пов’язаної з небезпечними матеріалами Нацполіції України.

Примітка: відповідно до ст.62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 715