Понад 4,6 млн грн збитків державі – завершено розслідування стосовно головного бухгалтера ГУ Нацполіції в Київській області
27.01.2021

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно начальника управління – головного бухгалтера Управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУ Нацполіції в Київській області (раніше — ГУ МВС України в Київській області), яка підозрюється у службовій недбалості, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

За даними слідства, працівники управління за попередньою змовою з оперуповноваженим цього ж управління, використовуючи підроблені документи, відкрили зарплатні карткові рахунки в одному з банків на 24 підставних осіб, які не перебували у трудових відносинах з міністерством.

В свою чергу, головний бухгалтер через службову недбалість упродовж тривалого часу не здійснювала контроль за діяльністю підлеглих працівників з питань нарахування та виплати заробітної плати, приймала до виконання підроблені платіжні відомості, безконтрольно погоджувала і підписувала їх, завіряючи печаткою установи, та надаючи для виконання в банк.

Упродовж 6 років особам, які не мали на це права, здійснювали нарахування і виплату заробітної плати, перераховуючи грошові кошти на їхні та власні карткові рахунки. Як наслідок, державним інтересам завдано понад 4,6 млн грн збитків.

Наразі підозрюваній повідомлено про завершення досудового розслідування та надано доступ для ознайомлення з усіма матеріалами, після чого обвинувальний акт буде скеровано до суду.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1158