Офіс Генпрокурора долучиться до створення електронного музею з даними про збройну агресію РФ (ФОТО)
22.12.2020

Заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов підписав Меморандум про співпрацю з Українським інститутом національної пам’яті, Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим, Міжнародним фондом «Відродження» та Центром дослідження безпекового середовища «Прометей», що запускає електронний музей збройної агресії РФ проти України.

Е-платформа міститиме дані українською та англійською мовами про ключові події та факти щодо перебігу міжнародного збройного конфлікту, серйозних порушень принципів міжнародного гуманітарного права та прав людини в тимчасово окупованих Криму та на Донбасі. Зокрема, основу порталу складуть результати роботи Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора, Донецької і Луганської обласних прокуратур, прокуратури АР Крим та м. Севастополя, а також фото-, відеоінформація, дані з відкритих джерел та свідчення, задокументовані неурядовими організаціями.

Таке інформаційне забезпечення – один із етапів реалізації принципів перехідного правосуддя та можливість широкого міжнародного розголосу про протиправні дії країни-агресора на окупованих територіях України. Перший тематичний блок е-музею буде присвячений окупації Криму.

«Правоохоронні органи і органи прокуратури разом з правозахисними організаціями доклали і продовжують докладати максимум зусиль для фіксації та розслідування всіх воєнних злочинів та злочинів проти людяності в умовах відсутності доступу до територій, де вони відбуваються. І цей проєкт - продовження нашої спільної роботи та можливість розповісти правду, право на яку має кожен громадянин України. Електронний формат музею є сучасним і доступним способом розказати та показати виявлені факти, обставини вчинення злочинів, встановлені під час розслідувань, повністю відновити хронологію подій, пояснити причини і умови виникнення збройного конфлікту, його наслідки. Завдяки одному кліку будь-яка людина в будь-якому куточку світу зможе дізнатися, що насправді відбувається в Україні вже сьомий рік поспіль», - зазначив Гюндуз Мамедов.

кількість переглядів: 1187