У приміщенні Національної академії аграрних наук України виявлено арсенал зброї (ФОТО)
27.11.2020

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора в рамках розслідування кримінального провадження за фактами легалізації майна, отриманого злочинним шляхом, шахрайства з фінансовими ресурсами та отримання неправомірної вигоди проведено ряд обшуків у трьох областях України.

За результатами слідчих дій на території Національної академії аграрних наук України виявлено та вилучено 4 гранатомети РПГ, патрони різного калібру, автомати АКС-У, гранати РГД-5 та Ф-1, 2 артилерійських снаряди калібру 23 мм та інше. Наразі вирішується питання про внесення відомостей до ЄРДР за фактом незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (ст. 263 КК України).

Обшуки проводилися в рамках кримінального провадження щодо укладення збиткових договорів про спільну діяльність керівництвом НААН України. Такими діями посадовці документально занижували врожайність та в подальшому привласнювали зібраний врожай. Крім того, вони здавали в оренду земельні ділянки за завідомо заниженими цінами, розтратили ввірене їм майно та кошти, виділені на закупівлю сільськогосподарської продукції та гербіцидів. У ході розслідування також досліджуються обставини можливого отримання керівництвом НААН неправомірної винагороди за прикриття вказаної злочинної діяльності, у тому числі у вигляді вартісних транспортних засобів (ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 222 та ч. 3 ст. 368 КК України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Головного слідчого управління Нацполіції України. Наразі проводиться комплекс слідчих та процесуальних дій для встановлення всіх обставин кримінального правопорушення та причетних до нього осіб.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1563