Несанкціоноване втручання в роботу Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи – адміністратору повідомлено про підозру
27.11.2020

За процесуального керівництва прокурорів Київської міської прокуратури повідомлено про підозру адміністратору ДП «Інформаційні судові системи» Державної судової адміністрації за фактом несанкціонованого втручання в роботу Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ч. 1 ст. 361 КК України).

За даними слідства, підозрюваний на початку 2019 року, обіймаючи посаду заступника начальника відділу, несанкціоновано отримав доступ до робочого облікового запису свого підлеглого. Використовуючи цей обліковий запис, він отримав віддалений доступ до серверів ДП «Інформаційні судові системи», які забезпечують діяльність АІС «Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система» для запуску алгоритму пошуку та сканування інформації, яка зберігається в системі.

Крім цього, підозрюваний розмістив в системі електронні файли, які за своїми функціями здатні виконувати збір персональних даних з подальшим їх збереженням у визначеній директорії.

Викриття злочину проводилося прокурорами спільно зі слідчими територіального управління ДБР, розташованого у місті Києві, за оперативного супроводу Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 679