35 кг метадону та 1 тонна прекурсорів - на Київщині ліквідовано потужну нарколабораторію та затримано її організаторів (ФОТО)
06.11.2020

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури працівниками Департаменту боротьби з наркозлочинністю Нацполіції та слідчими поліції Києва затримано та повідомлено про підозру трьом учасникам злочинної групи, які організували діяльність потужної нарколабораторії з виготовлення метадону та збуту його на території України та країн близького зарубіжжя (ч. 2, 3 ст. 307, ч. 2 ст. 311, ч. 2 ст. 313 КК України).

За даними слідства, на початку літа 2020 року громадянка Російської Федерації разом громадянами України, організувала на території Київської області діяльність високотехнологічної лабораторії з виготовлення психотропних речовин. Спільники безпосередньо виготовляли метадон, а росіянка здійснювала загальне керування та налагоджувала канали збуту виготовленого «товару» на території України, Росії та Білорусі.

Потужність нарколабораторії дозволяла виготовляти близько 100 кг метадону щомісячно, що еквівалентно 800 тис доз для роздрібного продажу.

Правоохоронцями проведено обшуки за місцем проживання учасників злочинної групи та в приміщенні, де здійснювався синтез наркотичного засобу. У ході слідчих дій вилучено близько 35 кг метадону та 1 тонни прекурсорів, достатніх для виготовлення понад 250 кг метадону, більше 250 кг хімічних сполук, близько 500 одиниць обладнання (колби, пробірки, мірні стакани, холодильники, реактори), а також 35 тис доларів США та інші речові докази. Оціночна вартість вилучених речовин становить близько 50 млн грн.

На вилучені речові докази та майно учасників злочинної організації буде накладено арешт.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває, вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу.

кількість переглядів: 1096