Слідчому Нацполіції повідомлено про підозру за незаконне затримання людини
25.09.2020

Прокурорами Офісу Генерального прокурора спільно зі слідчими територіального управління ДБР, розташованого у м. Миколаєві, повідомлено про підозру колишньому слідчому одного з підрозділів Національної поліції в Миколаївській області у завідомо незаконному затриманні людини (ч. 1 ст. 371 КК України).

За даними слідства, у 2018 році правоохоронцем за відсутності ухвали слідчого судді через місяць після вчинення крадіжки затримано особу. Наступного дня судом було звільнено цю особу та констатовано незаконність її затримання.

Відповідно до ч. 1 ст. 208 КПК України, а також рішень Європейського суду з прав людини щодо України, слідчий без ухвали слідчого судді, суду має право затримати особу, підозрювану у вчиненні злочину, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі, лише якщо вона була спіймана під час вчинення злочину, була ідентифікована в якості порушника свідками чи постраждалими або мала на своєму тілі та одязі чіткі ознаки скоєного злочину одразу після порушення.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 384