Офіс Генпрокурора та Офіс Омбудсмана підписали спільний план дій щодо дотримання прав людини у місцях несвободи (ФОТО)
18.09.2020

Заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов та Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова узгодили та підписали спільний план заходів щодо дотримання прав ув’язнених та засуджених у закладах пенітенціарної системи. Документ розроблений на виконання Меморандуму про співпрацю, підписаного Іриною Венедіктовою та Людмилою Денісовою 1 липня 2020 року.

Спільний план дій розрахований на 2020-2021 роки та передбачає моніторинг ситуації із забезпеченням прав людини у місцях несвободи, в тому числі і для неповнолітніх, обмін інформацією про факти порушень, спільні перевірки, аналіз причин систематичних порушень та їхніх наслідків, а також напрацювання рекомендацій для їх усунення.

«Для прокуратури, як і для громадянського суспільства, надзвичайно важливим є питання своєчасного виявлення та усунення порушень прав людини та умов, що їм сприяють. Саме тому наша взаємодія з Офісом Омбудсмана буде спрямовуватися на вдосконалення механізмів реагування на порушення закону у місцях несвободи. Це і обмін інформацією про випадки порушень прав людини в місцях несвободи, у тому числі і щодо бездіяльності службових осіб цих установ, проведення ad hoc перевірок за конкретними фактами, напрацювання спільних методичних рекомендацій, так званих, guide line для прокурорів», - зазначив Гюндуз Мамедов.

Сторони домовились про запуск пілотної спільної моніторингової групи вже найближчим часом у Південному регіоні Україні. Після відпрацювання спільні групи працюватимуть по всій Україні.

Також під час зустрічі Гюндуз Мамедов та Людмила Денісова підняли питання створення подвійної системи регулярних пенітенціарних інспекцій – зовнішньої та внутрішньої, які повинні запрацювати після ліквідації в органах прокуратури функції нагляду, що передбачено Конституцією. Крім того, обговорили експеримент Мінюсту щодо платних камер та домовилися надати правову оцінку проєкту.

кількість переглядів: 830