Іловайська трагедія: в Офісі Генпрокурора обговорили подальші кроки притягнення до відповідальності за воєнні злочини
28.08.2020

Під головуванням заступника Генерального прокурора Гюндуза Мамедова проведено робочу зустріч щодо розслідування трагічних подій в районі м. Іловайськ в серпні 2014 року. Крім керівників підрозділів Офісу Генерального прокурора, участь у нараді взяли представники Головного слідчого управління Служби безпеки України, керівництво Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, представники неурядових громадських організацій.

Учасники обговорили стан досудового розслідування у кримінальному провадженні, складнощі, що виникають під час здійснення повноважень слідчого і прокурора в ньому, а також пріоритетні напрями роботи. Також акцентували увагу на необхідності концентрації зусиль на встановленні, наданні оцінки та притягненні до відповідальності службових осіб Російської Федерації за вчинення воєнних злочинів, у тому числі застосування заборонених міжнародними договорами засобів та методів ведення війни.

Розслідування цих подій є важливим та пріоритетним напрямом в роботі органів прокуратури та досудового розслідування. Інформацію про вже зібрані докази вчинення воєнних злочинів, в тому числі віроломного вбивства 366 українських військових у районі Іловайська, передано до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду для вирішення питання про відкриття кримінального провадження.

Нагадаємо, загалом за результатами розслідування агресивної війни РФ проти України на цей час притягнуто до кримінальної відповідальності за вчинення цих злочинів 110 осіб, у тому числі 68 громадян РФ, серед яких 21 високопосадовець. Їх оголошено в розшук. До суду скеровано 48 обвинувальних актів стосовно 51 особи. Вироками українських судів 35 осіб вже засуджено, в тому числі 13 громадян РФ, серед них 3 військовослужбовці ЗС РФ.

кількість переглядів: 980