Справи Майдану: Ексслідчий міліції підозрюється у притягненні до відповідальності завідомо невинного під час протестів 2014 року у Черкасах
16.07.2020

За погодженням прокурора Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв'язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Офісу Генерального прокурора слідчими Державного бюро розслідувань повідомлено про підозру начальнику відділення одного з відділів поліції ГУ Нацполіції в Черкаській області у притягненні завідомо невинного до кримінальної відповідальності, поєднаному зі штучним створенням доказів обвинувачення (ч. 2 ст. 372 КК України).

За даними слідства, правоохоронець, який на той момент був слідчим слідчого відділення одного із міськвідділів Управління МВС в Черкаській області, 24 січня 2014 року за відсутності будь-яких доказів причетності особи до вчинення кримінальних правопорушень склав і підписав затриманому повідомлення про підозру у масових заворушеннях та захопленні державних будівель (ч. 1 ст. 294, ч. 2 ст. 341 КК України). При цьому слідчий вніс до тексту підозри недостовірності відомості.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 2362