На Донеччині припинено діяльність злочинного угруповання правоохоронців, яке займалося незаконним обігом наркотиків та зброї (ФОТО)
10.07.2020

Під процесуальним керівництвом прокуратури Донецької області слідчими територіального управління ДБР, розташованого у м. Краматорську, за оперативного супроводу головного відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях викрито командира взводу роти тактико-оперативного реагування, двох його підлеглих та поліцейського Управління патрульної поліції в Донецькій області на збуті наркотичних засобів, викраденні осіб, перевищенні влади та вимаганні.

За даними слідства, у квітні-липні 2020 року правоохоронці, за попередньою змовою, займалися збутом наркотичних засобів, бойових припасів, перевищували владу, застосовуючи насильство до осіб, які займалися виготовленням та збутом наркотичних засобів, а також позбавляли їх волі. Також вони незаконно проникали до об’єктів приватної власності, вилучали наркотичні засоби з метою подальшого їх збуту та вимагали від осіб грошові кошти за непритягнення до кримінальної відповідальності.

У ході обшуків у службових кабінетах, за місцями мешкання фігурантів та у транспортних засобах виявлено та вилучено грошові кошти, боєприпаси, гранату Ф1, наркотичні засоби.

Під час документування факту нападу на цивільну особу із застосуванням спеціальних засобів, психічного та фізичного насильства, заволодіння психотропною речовиною – амфетаміном чотирьох правоохоронців викрито та затримано у порядку ст. 208 КПК України.

Наразі тривають першочергові слідчі дії.

Вирішується питання щодо повідомлення особам про підозру у порушенні недоторканності житла, вимаганні, незаконному поводженні зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами, незаконному виробництві, виготовленні, придбанні, зберіганні, перевезенні, пересиланні чи збуті наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, а також у перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу та вимаганні та одержанні неправомірної вигоди службовою особою (ч. 2 ст. 162, ч. 2 ст. 189, ч. 1 ст. 263, ч. 3 ст. 307, ч. 2 ст. 365, ч. 3 ст. 368 КК України).

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

   

   

 

кількість переглядів: 2112