Офіс Генпрокурора та Уповноважений ВР з прав людини підписали Меморандум про співпрацю
01.07.2020

У середу, 1 липня 2020 року, Генеральний прокурор Ірина Венедіктова та Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова підписали Меморандум про співпрацю. Документ розрахований на два роки та передбачає спільну роботу щодо запобігання вчиненню, виявлення та припинення порушень прав і свобод людини в діяльності правоохоронних органів, протидію катуванням або нелюдському чи такому, що принижує гідність поводженню і покаранню.

«Символічно, що Меморандум ми підписуємо у дні, коли Україна відзначає День Конституції, де закріплені основні права та свободи громадян нашої країни. І для правоохоронних органів, і для правозахисної спільноти надзвичайно важливим є своєчасне виявлення та усунення порушень прав людини та умов, що їм сприяють. Найбільш вразливими до таких порушень є люди, які за різних обставин опинилися у місцях тримання затриманих, попереднього ув’язнення, обмеження чи позбавлення волі. Загалом за результатами прокурорських перевірок стану додержання законів у місцях позбавлення волі та застосування заходів примусового характеру з початку року розпочато більше 50 кримінальних проваджень за фактами перевищення влади або службових повноважень та жорстокого поводження з громадянами», - зазначила Генпрокурор.

За словами Ірини Венедіктової, консолідація спільних зусиль прокуратури та Офісу Омбудсмана, у першу чергу, буде спрямована на вдосконалення механізмів реагування на порушення, що вчиняються посадовцями та іншими особами у місцях несвободи, а також їх ефективне розслідування.

Уповноважений ВР з прав людини повідомила, що за шість місяців 2020 року до неї надійшло понад 1700 повідомлень від громадян України про порушення їх прав з боку органів правопорядку. Цьогоріч проведено вже 400 моніторингових візитів до місць несвободи.

«Ми фіксуємо в кожному візиті порушення прав людини. Це і катування, і приниження, це - ненадання медичної допомоги, це обмеження їх особистого простору. Тому дуже важливо, щоб ми через підписання Меморандуму робили системний аналіз порушень та з'ясували причини, з яких вони виникають», - розповіла Людмила Денісова.

Координація між Офісами Генерального прокурора та Омбудсмана здійснюватиметься шляхом обміну інформацією про порушення прав людини, напрацювання законодавчих ініціатив, реалізації узгоджених заходів і проєктів у сфері реформування пенітенціарної системи, впровадження міжнародних стандартів захисту прав людини в місцях несвободи. Також у планах залучити до цього процесу національних і міжнародних партнерів, громадянське суспільство.

кількість переглядів: 1006