Донеччина прозвітувала Генпрокурору про результати проекту відновного правосуддя для неповнолітніх
24.06.2020

Під час робочої поїздки Генерального прокурора Ірини Венедіктової до Донецької області 24 червня 2020 року у Маріуполі відбулась робоча зустріч щодо реалізації пілотного проекту відновного правосуддя для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочинів.

Програма на Донеччині діє з березня 2019 року і є спільним проектом з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), який реалізувався як пілот в 6 областях. З квітня 2020 року він розповсюджений по всій території України.

На сьогодні в цілому по державі вже 80 неповнолітніх успішно пройшли програму.

Завдяки скоординованій роботі органів прокуратури та спеціалістів Центру надання безоплатної правової допомоги у Донецькій області з 23 дітей, вперше підозрюваних у вчиненні злочинів невеликої та середньої тяжкості, 22 вже пройшли програму відновлення та за рішенням суду звільнені від кримінальної відповідальності. Крім того, жоден із неповнолітніх не вчинив повторних правопорушень.

«Важливим також є те, що на участь у Програмі відновлення мають надати згоду обидві сторони, як підозрюваний, так і, обов’язково, потерпілий. Разом з тим, самого лише визнання вини, відшкодування шкоди, відвідування психолога, секцій чи гуртків недостатньо - в дитини має змінитись спосіб життя. І тут потрібно працювати не лише з нею, а і з її сім’єю, оскільки у низці випадків однією з причин протиправної поведінки є відсутність порозуміння з батьками, бездоглядність та конфліктні ситуації в родині. Органи прокуратури спільно з нашими партнерами по проекту підходять до цього питання комплексно», - наголосила Генпрокурор Ірина Венедіктова.

За словами заступника Генерального прокурора Гюндуза Мамедова, унікальність проекту в тому, що всі учасники: правопорушники, потерпілі, прокурори, медіатори та психологи діють у координації, задля утвердження справедливого правосуддя, в центрі якого є інтереси дитини та потерпілої сторони.

 

кількість переглядів: 1714