Суд заочно взяв під варту колишнього командира полку «Беркут» у справі про розстріли на Майдані 18-20 лютого 2014 року
22.06.2020

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора Печерський районний суд м. Києва 22 червня 2020 року обрав колишньому командиру полку міліції особливого призначення «Беркут», підпорядкованого Головному управлінню МВС України в м. Києві, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні за фактами організації низки тяжких та особливо тяжких насильницьких злочинів, у тому числі умисних вбивств, скоєних у період з 18 лютого 2014 по 20 лютого 2014 року у центральній частині міста Києва. Обрання запобіжного заходу було ініційоване прокурорами Офісу спільно зі слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань.

У цьому кримінальному провадженні розслідуються обставини організації колишнім Президентом України перевищення влади та службових повноважень працівниками правоохоронних органів, перевищення влади рядом колишніх високопосадовців з метою перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, що призвело до масових жертв серед мітингувальників, тобто до настання тяжких наслідків, в тому числі умисних вбивств та замахів на умисні вбивства (завдання тілесних ушкоджень, пов’язаних із застосуванням працівниками правоохоронних органів вогнепальної зброї) учасників масових акцій протесту в центральній частині м. Києва та терористичного акту.

Вказане рішення суду надає право стороні обвинувачення розпочати стосовно колишнього правоохоронця процедуру екстрадиції. Також прокурори звертатимуться до суду за дозволом на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia).

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1921