Справи Майдану: Громадянина судитимуть за оману суду для сприяння втечі слідчого міліції
12.06.2020

Прокурорами Офісу Генерального прокурора спільно зі слідчими Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв'язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань скеровано до суду обвинувальний акт відносно громадянина за дачу слідчому судді завідомо неправдивих показань з метою звільнення з-під варти колишнього правоохоронця (ч. 2 ст. 384 КК України).

Слідством встановлено, що слідчий суддя Печерського районного суду на підставі завідомо неправдивих показань свідка, застосував більш м’який запобіжний захід і звільнив з-під варти колишнього слідчого Дніпровського райуправління міліції ГУ МВС України в місті Києві. Експравоохоронець 18 лютого 2014 року незаконно затримав двох учасників Євромайдану, повідомив їм про підозру в організації масових заворушень без жодних доказів вини та скерував до суду клопотання про взяття активістів під варту.

Через показання підозрюваного, після звільнення з-під варти слідчий намагався втекти на тимчасово окуповану територію України. Однак завдяки професійній роботі правоохоронців колишній слідчий міліції постав перед судом.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 898