Справи Майдану: Двом колишнім «беркутівцям» повідомлено про підозру у фальсифікації доказів
09.06.2020

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора слідчими Державного бюро розслідувань повідомлено про підозру двом колишнім працівникам спецпідрозділу «Беркут» ГУ МВС України в Дніпропетровській області у фальсифікації доказів проти учасника «Євромайдану».

Підозрюваним інкриміновано незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, вчинене службовою особою, а також надання завідомо неправдивого показання свідка, поєднаного із штучним створенням доказів обвинувачення у вчиненні особливо тяжкого злочину (ст. 340, ч. 2 ст. 384 КК України).

Слідством встановлено, що 21 січня 2014 року на вул. Грушевського у м. Києві працівниками спецпідрозділу «Беркут» затримано громадянина за начебто участь у масових заворушеннях в порядку ст. 208 КПК України. У подальшому його було доставлено до одного із столичних райвідділів міліції. Наступного дня міліціонери «Беркуту» дали слідчому показання про те, що затриманий брав активну участь у масових заворушеннях зі знищенням майна. На підставі цих неправдивих показань затриманому повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 294 КК України та судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1475