Справи Майдану: За насильницьке перешкоджання проведенню мітингів одного колишнього «беркутівця» судитимуть, а іншому - повідомлено про підозру
05.06.2020

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора слідчими Державного бюро розслідувань завершено досудове розслідування стосовно колишнього міліціонера полку міліції особливого призначення «Беркут», підпорядкованого ГУ МВС України в місті Києві та скеровано до суду обвинувальний акт. «Ексберкутівець» обвинувачується в незаконному перешкоджанні організації або проведенню зборів та мітингів; перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувалося насильством та службовому підробленні (ч. 1 ст. 28, ст. 340, ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 366 КК України).

Крім того, у кримінальному провадженні повідомлено про підозру у вчиненні аналогічних злочинів ще одному колишньому працівнику цього ж спецпідрозділу (ч. 1 ст. 28, ст. 340, ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 366 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що 30 листопада 2013 року колишні правоохоронці, перевищуючи свої службові повноваження, здійснювали адміністративні затримання учасників мирного зібрання на Майдані Незалежності. Зокрема, під час затримань «беркутівці» застосували до потерпілих насильницькі дії, чим незаконно перешкоджали проведенню зборів та мітингів. В подальшому міліціонери склали рапорти про затримання, до яких внесли завідомо неправдиві відомості.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1003