Повідомлено про підозру судді через постановлення завідомо неправосудних рішень в інтересах злочинної групи
01.06.2020

Київською місцевою прокуратурою № 7 за дорученням заступника Генерального прокурора у межах кримінального провадження стосовно осіб, причетних до рейдерського захоплення майна на суму понад 164 млн грн, повідомлено про підозру одному із суддів місцевого суду Донецької області за фактом постановлення завідомо неправосудних рішень (ч. 1, 2 ст. 375 КК України).

У ході розслідування вказаного кримінального провадження раніше було повідомлено про підозру 6 особам, у тому числі адвокату, судді та колишньому керівнику органу юстиції в м. Донецьк.

За даними слідства, у період з 2017 по 2019 роки підозрювані, використовуючи підроблені документи та електронні ключі доступу до Держреєстру речових прав на нерухоме майно, заволоділи земельними ділянками, житловими і нежитловими приміщеннями, що перебували у державній, комунальній та приватній власності на суму понад 164 млн грн.

Правоохоронці встановили, що до незаконних дій з нерухомістю причетний суддя одного з районних судів Донецької області. Суддя, грубо порушуючи встановлений порядок здійснення судочинства, виніс судове рішення, яким незаконно позбавив суб’єкт господарювання права власності на будівлю в центральній частині м. Києва в інтересах злочинної групи. Крім того, цей же суддя прийняв ще одне рішення, яким незаконно стягнув багатомільйонний борг на користь померлої особи.

Наразі вирішується питання про обрання судді запобіжного заходу. Слідчі дії у кримінальному провадженні тривають.

Нагадаємо, діяльність рейдерів була припинена за результатами тривалої спецоперації, проведеної у серпні минулого року співробітниками органів прокуратури м. Києва спільно з Головним управлінням по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ та Управлінням стратегічних розслідувань в м. Києві ДСР Нацполіції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 722