Офіс Генерального прокурора працює над реформуванням системи захисту прав дитини за світовими стандартами
01.06.2020

Офіс Генерального прокурора готовий стати драйвером реформування системи захисту прав дитини. Рішенням Генерального прокурора Ірини Венедіктової у структурі Офісу створено Департамент захисту інтересів дітей та протидії насильству. Його завдання – стати двигуном у створенні повноцінної національної системи ювенальної юстиції на основі найкращих світових практик.

У 2019 році неповнолітніми було скоєно понад 4 тисячі злочинів. А близько 6 тисяч дітей постраждали від насильства, 45% з них не досягли 14 років. Вже у першому кварталі цього року лише за фактами умисних вбивств неповнолітніх зареєстровано 204 кримінальних провадження. 40 проваджень відкрито за фактами зґвалтувань, 117 – щодо злочинів проти статевої свободи та недоторканості. За цими категоріями злочинів органи прокуратури фіксують динаміку зростання - 30% та 15% відповідно у порівнянні з січнем-березнем минулого року.

«Система повинна містити такі основні та важливі для держави та її майбутнього напрями, як соціальна реінтеграція дитини, впровадження єдиних стандартів допиту неповнолітніх з урахуванням вікових, статевих, психоемоційних особливостей та статусу дитини. Крім того, є нагальна потреба у розвитку мережі центрів соціальної адаптації, запровадження оновленої пробації та поширення принципів відновного правосуддя», - наголошує куруючий за цим напрямом заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов.

кількість переглядів: 390