Справи Майдану: Двоє бійців «Беркуту» підозрюються у штучному створенні доказів проти мітингувальників
21.05.2020

Прокурори Офісу Генерального прокурора спільно зі слідчими Державного бюро розслідувань повідомили про підозру двом колишнім працівникам полку міліції особливого призначення «Беркут», підпорядкованого Головному управлінню МВС України в місті Києві.

Експравоохоронцям інкримінують незаконне перешкоджання організації та проведенню зборів і мітингів та надання слідчому завідомо неправдивих показань із штучним створенням доказів обвинувачення (ст. 340, ч. 2 ст. 384 КК України).

Слідством встановлено, що вранці 20 січня 2014 року групою так званих «тітушок» затримано на вул. Лаврській в місті Києві трьох учасників акції протесту Євромайдану, які йшли додому з Майдану Незалежності.

Затриманих передали міліції. Співробітники «Беркуту» склали рапорти та надали слідчому завідомо неправдиві показання, що особи були затримані на вулиці Грушевського під час вчинення ними злочину. Таким чином правоохоронці сфальсифікували докази відносно «майданівців». На підставі цього трьох активістів було затримано, повідомлено про підозру та взято під варту за особливо тяжкий злочин, якого вони не вчиняли.

Досудове розслідування в кримінальному провадженні триває.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1332