Суд заочно взяв під варту В. Януковича у справі про розстріли на Майдані 18-20 лютого 2014 року
12.05.2020

За принципової позиції прокурорів Офісу Генерального прокурора, Печерський районний суд м. Києва 12 травня 2020 року обрав колишньому Президенту України В. Януковичу запобіжний захід у виді тримання під вартою у кримінальному провадженні за фактами організації низки тяжких та особливо тяжких насильницьких  злочинів, у тому числі умисних вбивств, скоєних у період з 18 лютого 2014 по 20 лютого 2014 у центральній частині міста Києва (Майдані Незалежності та прилеглих вулицях) відносно мітингувальників. Обрання запобіжного заходу було ініційоване прокурорами Офісу спільно зі слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань.

У цьому кримінальному провадженні здійснюється досудове розслідування за підозрою ряду колишніх високопосадовців у незаконному перешкоджанні організації та проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, перевищенні працівниками правоохоронних органів влади та своїх службових повноважень, умисних вбивствах та закінчених замахах на вбивство, заподіянні умисних тяжких тілесних ушкоджень, а також в організації терористичного акту.

Вказане рішення суду надає право стороні обвинувачення розпочати стосовно В. Януковича процедуру екстрадиції. Також прокурори звертатимуться до суду за дозволом на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia).

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

кількість переглядів: 1410