Справи Майдану: Двоє екскерівників підрозділів МВС відповідатимуть у суді за перешкоджання протестам
22.04.2020

Офісом Генерального прокурора затверджено та направлено до Шевченківського районного суду м. Києва для розгляду по суті обвинувальні акти у двох кримінальних провадженнях стосовно колишнього заступника начальника управління громадської безпеки Головного управління МВС України в місті Києві та колишнього заступника начальника управління - начальника відділу забезпечення масових заходів управління громадської безпеки Головного управління МВС України в місті Києві.

Двоє екскерівників підрозділів МВС обвинувачуються у незаконному перешкоджанні проведенню зборів та мітингів (ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 41, ст. 340 КК України).

За даними слідства, 30 листопада 2013 року правоохоронці, з метою виконання злочинного наказу, діючи групою осіб за попередньою змовою організували та забезпечили незаконне перешкоджання проведенню зборів громадян. Внаслідок цих дій співробітники полку міліції особливого призначення «Беркут» та військовослужбовці внутрішніх військ МВС України витіснили близько 300 учасників зборів за межі Майдану Незалежності, чим порушили конституційне право громадян збиратися мирно, без зброї і проводити збори та мітинги.

Досудове розслідування у кримінальних провадженнях завершено слідчими Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013 - 2014 роках, Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1149