Справи Майдану: Ексбійцю «Беркуту» повідомлено про підозру у перевищенні влади при перешкоджанні протестам
17.04.2020

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора слідчими Державного бюро розслідувань 17 квітня 2010 року повідомлено про підозру колишньому міліціонеру роти спеціального призначення полку міліції особливого призначення «Беркут», підпорядкованого ГУ МВС України в місті Києві. Підозрюваному інкримінують незаконне перешкоджання проведенню зборів та мітингів, перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувалося насильством та службове підроблення (ст. 340, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 366 КК України).

За даними слідства, 30 листопада 2013 року колишній правоохоронець, перевищуючи свої службові повноваження, здійснив адміністративне затримання учасника мирного зібрання на Майдані Незалежності. Під час нього міліціонер «Беркуту» застосував до потерпілого насильницькі дії,  чим незаконно перешкодив проведенню зборів. В подальшому він склав рапорт про затримання, до якого вніс завідомо неправдиві відомості.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1719