Ірина Венедіктова: Офіс Генерального прокурора добиватиметься припинення незаконного будівництва житлового кварталу в Пущі-Водиці
02.04.2020

Офіс Генерального прокурора розпочав кримінальні провадження у зв'язку із незаконним будівництвом житлового кварталу по вулиці Квітки Цісик у Пущі-Водиці в м. Києві за фактами незаконної порубки дерев, пошкодження об'єктів культурної спадщини та зловживання владою або службовим становищем (ч. 3 ст. 246, ч. 5 ст. 298 та ч. 2 ст. 364 КК України).

За попередніми даними, посадові особи ХК «Київміськбуд», за сприяння окремих посадовців Державної архітектурно-будівельної інспекції та Київської міської державної адміністрації здійснюють незаконне будівництво у Пущі-Водиці.

Ділянку площею 0,69 гектара холдинговій компанії було надано у липні 2017 року в оренду на 15 років для будівництва рекреаційно-оздоровчого комплексу. Втім наразі на ній здійснюється будівництво житлового комплексу, квартири якого вже виставлені на продаж. Для їх зведення було незаконно вирубано 214 дерев. При цьому, рішення Київради дозволяло вирубку лише одного дерева.

Справу взяла на особистий контроль Генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

«Територія Пуща-Водиці – це історичний ареал. В ньому заборонене знищення насаджень та будівництво нових житлових утворень. Саме тому прокуратура мусила відреагувати на цю незаконну забудову, щоб добиватися її припинення та притягнення до відповідальності всіх причетних. Ми також маємо з’ясувати на підставі чого надавалась ділянка та дозволи на це будівництво і забезпечити відшкодування всіх збитків», - заявила Ірина Венедіктова.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні доручено слідчим територіального управління ДБР, розташованого в місті Києві.

 

 

 

кількість переглядів: 1812