В.о. селищного голови і двоє керівників підприємств на Львівщині підозрюються у заволодінні майже 1 млн грн при облаштуванні вуличного освітлення
13.03.2020

Прокурором області повідомлено про підозру в.о. селищного голови на Львівщині, а за погодженням із процесуальними керівниками Стрийської місцевої прокуратури – керівникам двох підприємств. Вказані особи підозрюються у заволодінні майже 1 млн грн бюджетних коштів шляхом зловживання службовим становищем групою осіб в особливо великих розмірах, а також у службовому підробленні (ч. 2 ст. 28, ч. 3, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 364, ч. 1, ч. 2 ст. 366 КК України).

За версією слідства, однією із селищних рад на Львівщині прийнято рішення про виділення майже 1,2 млн грн бюджетних коштів на облаштування у населеному пункті якісного вуличного освітлення із використанням сучасного енергоефективного обладнання. Однак, в.о. селищного голови ймовірно у змові із директорами двох комерційних підприємств, які були залучені до виконання робіт із облаштування освітлення та здійснення технічного нагляду, закупили дешеві китайські вуличні ліхтарі. Їх ціна є у 25 разів нижчою від передбаченої проектно-кошторисними документами. Окрім того, щоб приховати свої дії, вони вірогідно підробили документи.

В такий спосіб було привласнено бюджетні кошти у сумі 954 тис грн, а фактично на проведення робіт витрачено лише 200 тис грн.

Наразі одному з керівників фірми-підрядника суд обрав запобіжний захід – домашній арешт, втім, прокурори, не погоджуючись із м’якістю такого заходу, оскаржили рішення суду. Питання про обрання запобіжних заходів двом іншим фігурантам і їх відсторонення від виконання обов’язків вирішується.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 192