Дезінформація в інтересах РФ – заблоковано ботоферму (ФОТО)
25.11.2021

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора  заблоковано діяльність групи осіб. Їх дії полягали у несанкціонованому втручанні в роботу мереж електрозв'язку, організації «ботоферми» та використовувалися в інтересах агресії РФ проти України. (ч. 2 ст. 361 КК України).

За даними слідства, мешканці м. Херсону за адресами свого проживання встановили та адміністрували спеціальне телекомунікаційне обладнання. Воно дозволяло приховувати реальні мережеві ідентифікатори при створенні профілів на соціальних платформах, форумах та у месенджерах, шляхом зміни параметрів та характеристик трафіку.

Лише з 2019 року створено понад 20 тисяч фейкових аккаунтів. Цифрові особистості використовувались для розсилки анонімних повідомлень про мінування, поширення дезінформації, а також інших протиправних дій, спрямованих на дестабілізацію суспільної обстановки в Україні. Оплата за таку діяльність здійснювалася через заборонені російські платіжні системи.

Під час проведення санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили комп’ютери з відповідним програмним забезпеченням, телекомунікаційне обладнання та понад 3 000 SІМ-карток.

Наразі у межах кримінального провадження проводяться відповідні судові експертизи, тривають допити осіб та інші слідчі дії спрямовані на притягнення до кримінальної відповідальності всіх осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення.

Викриття злочину здійснювалося прокурорами спільно зі співробітниками Управління СБУ в Херсонській області.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Головного слідчого управління Нацполіції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

кількість переглядів: 510