Розкрадання 150 млн грн на будівництві Подільського мосту – підозрюють керівника КП, генпідрядника та підрядників
09.10.2021

Подільською окружною прокуратурою міста Києва у межах кримінального провадження за фактом привласнення коштів територіальної громади та службової недбалості під час здійснення будівництва Подільського мосту повідомлено про нові підозри першому заступнику керівника КП «Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва», керівнику генпідрядної організації, а також вручено повідомлення про підозру двом керівникам підрядних організацій (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України).

За даними слідства, у квітні 2017 року між комунальним підприємством  та генпідрядником укладено договір щодо виконання робіт з будівництва Подільського мостового переходу через р. Дніпро у м. Києві. У листопаді 2019 року генпідрядник залучив підрядні організації для нібито надання послуг з використання найманого нестандартного обладнання із залученням машиністів, в тому числі для переміщення важких вантажів.

За ці послуги упродовж 2020 року з бюджету були перераховані кошти на загальну суму близько 148 млн грн. При цьому, відповідно висновку комплексної судової будівельно-технічної експертизи, надання відповідних послуг та виконання цих робіт не підтверджується.

Крім того, упродовж серпня-листопада 2020 року між замовником будівництва, генпідрядником та підрядниками складено та підписано акти приймання виконаних робіт з улаштування антикорозійного захисту металевих елементів несучих конструкцій мосту. Відповідно до висновку експертів, обсяги та вартість виконаних робіт не відповідають відомостям, а сума завищення становить близько 1,8 млн грн.

Загальна сума заподіяних столичному бюджету збитків становить близько 150 млн грн.

Раніше, 16 серпня 2021 року вказаним керівнику КП та генпідряднику було повідомлено про підозру через завищення вартості робіт з фарбування прольотних плит Подільського мосту на суму понад 4,5 млн грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється  слідчими Подільського управління поліції ГУ Нацполіції у м. Києві та Управління стратегічних розслідувань в м. Києві ДСР Нацполіції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 786