Прокуратура остаточно повернула киянам нижній каскад Совських ставків
07.10.2021

Офіс Генпрокурора відстояв у Верховному Суді повернення громаді Києва нижнього каскаду Совських ставків. Боротьба за мережу водойм і болотних угідь у столиці тривала майже три роки.  

Прокуратура довела у всіх інстанціях незаконність передачі земельної ділянки площею у 19 га комерційній структурі для будівництва цілого комплексу споруд.  

«Прокуратура на ділі захищає інтереси людей – Верховний Суд поставив крапку в нашому протистоянні із забудовниками за унікальну екосистему дикої природи в столиці. Ми повернули Нижній каскад Совських ставків киянам. Прокурори зберегли від знищення не тільки «зелений фільтр» для загазованої столиці, а й домівку для червонокнижних тварин та рослин прямо посеред мегаполіса», – заявила Генпрокурор Ірина Венедіктова.

Совські ставки є важливою складовою екосистеми столиці України, а їх забудова може призвести до незворотних негативних наслідків для її жителів.  Також цей об’єкт перебуває під охороною Водного та Земельного кодексів України та Закону України «Про Червону книгу України».

Погодившись із доводами прокурора Офісу Генерального прокурора, Верховний Суд залишив у силі рішення судів про розірваня договору оренди та повернення каскаду Совських ставків киянам.

кількість переглядів: 129