Теракт та контрабанда товарів військового призначення – завершено розслідування стосовно 9 членів НЗФ (ФОТО)
29.09.2021

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо дев’яти осіб, серед яких колишній народний депутат України.

Розслідуванням встановлено, що з 2018 року на території міста Києва та Київської області під керівництвом колишнього народного депутата України діяло не передбачене законом збройне формування. Воно мало у своєму розпорядженні тренувальну базу військового типу, арсенал зброї, боєприпасів та вибухових речовин. Учасники постійно проходили відпрацювання бойових вмінь та навиків, у тому числі за кордоном.

Керівником цього збройного формування організовано, а його учасниками в липні 2019 року здійснено терористичний акт – постріл із протитанкового гранатомету в будівлю одного з українських телеканалів в м. Києві.

Крім того один із засновників цього формування входив до складу організованої групи, яка здійснювала незаконне ввезення поза митним контролем сумнівної якості та комплектації товарів військового призначення для подальшої реалізації їх підприємствам оборонного сектору економіки України за завищеними цінами і з порушенням встановлених законом процедур закупівлі.

Наразі дев’яти особам та їх захисникам надано доступ до матеріалів досудового розслідування для ознайомлення. Їм інкриміновано створення не передбачених законом збройних формувань та участь у їх діяльності, терористичний акт, незаконне поводження зі зброєю, порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю (ч.2, ч. 3 ст. 260, ч. 2 ст. 258, ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 333 КК України).

Кримінальні провадження щодо дев’яти інших учасників цього збройного формування раніше було скеровано до суду.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося  Управлінням Служби безпеки України у м. Києві та Київській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

кількість переглядів: 474